Press
MORIS CUP Jahodná 2015 already about ten weeks!
Winter break is coming to its close, which means that many organizers of a motorsports events are already hardly working on preparing of their competitions. Also members of the Auto Klub Košice already intensive work on hill climb race MORIS CUP Jahodná 2015.

The organizers during these days are waiting for approval of the supplementary regulations from International Automobile Federation - FIA. For all participants of Moris Cup jahodná 2015 - especially those who visit for the first time this race organizers prepared Race Guide. Participants will find all the necessary basic information about the event in it

MORIS CUP Jahodná 2015 sa uskutoční v dňoch 29.-31. mája 2015 ako štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Súťaž bude okrem toho zaradená aj do seriálov FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti. Tak ako aj v minulých rokoch, aj tentoraz bude spoluorganizátorom pretekov spoločnosť Moris Slovakia. s.r.o.

Riaditeľstvo súťaže a servisné parkovisko budú tradične umiestnené v priestoroch Športovo – rekreačného strediska Jahodná pri Košiciach. Na jazdcov čakajú počas soboty dve tréningové a dve súťažné jazdy a počas nedele jedna tréningová a dve súťažné jazdy na známej trati dlhej 4 750 metrov s priemerným stúpaním 4,18 %. Program súťaže odštartuje už vo štvrtok od 10:00 hod. ráno otvorením servisného parkoviska. V piatok od 9:00 hod. absolvujú jazdci administratívne preberanie a od 10:00 hod. aj technické preberanie vozidiel. Prvá tréningová jazda je naplánovaná v sobotu od 7:30 hod.

MORIS CUP Jahodná je známy netradične umiestneným depom na vrchu kopca, oproti ostatným pretekom, na ktorých sa priestor pre servis súťažných automobilov nachádza v blízkosti štartu. Preto budú súťažiaci aj tentokrát rozdelení do dvoch skupín, v ktorých sa postupne presunú z depa smerom ku štartu. Každé súťažné vozidlo môže doprevádzať jedno servisné auto, ktoré sa po odjazdení celej skupiny vozidiel presunie späť do depa.

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko MORIS CUP Jahodná 2015


<< back to press
all rights reserved Auto Klub Košice © 2009   flag eu  made in europe - rollyweb.sk