Press
Flash

Prvá ereska pre Bouffiera

Skúsený francúzsky pretekár Bryan Bouffier vstúpil najlepšie do 20. ročníka Rajdu Rzeszowskeho, keď vyhral úvodnú rýchlostnú skúšku Blizianka pred slovenskou dvojicou Bereš jr. – Robo Muller, ktorá zaostala o desať sekúnd. Tretí skončil Grzyb, štvrtý Bebenek a piaty Solowov, jeden z najvážnejších súperov Bouffiera v rámci poľského šampionátu. Do prvej desiatky zo Slovákov sa prebojoval Melichárek. Po tejto ereske odstupuje z deviateho miesta Kajetanowicz pre technickú poruchu. Do súťaže po včerajšej havárii na shakedowne nenastúpil Zerebecki.

Bereš jr. odrazil atak súperov

V rámci majstrovstiev Slovenska DMACK Tyres Rally 2011 bol na 11,33 km dlhej ereske najrýchlejší Bereš jr. na Škode Fabia WRC. Po včerajších problémoch s technikou je to dobrý vstup do súťaže. Na ďalších troch priečkach skončili traja poľskí jazdci v poradí Grzyb, Bebenek, Chuchala. Za nimi skončil Melichárek a nasleduje ďalšia dvojica domácich pretekárov Kajetanowicz a Rzeznik. Potom nasleduje Orsák, Drotár a desiatku uzatvárajú súrodenci Lapdavský.