Aktuality

Start Autó Rallye Eger 2010 pripravená na štart

Už len mesiac ostáva na posledné prípravy súťažných tímov na ich štart na úvodnom podujatí Majstrovstiev Slovenska v rally 2010. Kalendár obsahuje sedem podujatí, päť na území Slovenska, jedno v Poľsku a jedno v Maďarsku. A práve v meste Eger u našich južných susedov prvýkrát v tohoročnej sezóne 26. marca 2010 podvečer prejdú súťažné vozidlá štartovou rampou, aby sa predstavili tisíckam nadšených fanúšikov ako sa to už v meste pod egerským hradom stalo tradíciou.

 

Organizátorom tejto súťaže, ktorá je  zaradená do Majstrovstiev Maďarska i Majstrovstiev Slovenska je spoločnosť Laroco z Veszprému v spolupráci s Auto Klubom Košice. V systéme majstrovstiev v rally došlo v oboch štátoch s príchodom novej sezóny ku viacerým zmenám v zaradení vozidiel, klasifikáciách a v hodnotení šampionátu. Budeme s napätím očakávať ako na zmeny zareagovali jednotlivé teamy a kto sa vlastne na štartovú rampu a najmä s akou technikou postaví.

 

Na zúčastnené posádky čaká v priebehu dvoch súťažných dní trať so štrnástimi rýchlostnými skúškami v celkovej dĺžke vyše 162 kilometrov, pričom celková dĺžka trate je 484 kilometrov.

 

Oneskorené schválenie a zverejnenie predpisov pre sezónu 2010 maďarského majstrovstva spôsobilo posun v termíne zverejnenia zvláštnych ustanovení a tým sa skrátil čas pre súťažiacich na prihlásenie sa na túto rally. Uzávierka prihlášok je stanovená už na 8. marec 2010.

 

Zvláštne ustanovenia, časový harmonogram, prihláška a neskôr ďalšie informácie o podujatí nájdete na úvodnej strane tejto webstránky pod logom súťaže.

 

 

Auto Klub Košice

media team

 << späť na aktuality
all rights reserved Auto Klub Košice © 2006   rollyweb