Aktuality

MORIS CUP Jahodná 2010 predčasne ukončený

Tretie podujatie seriálu Liqui Moly – Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu pod názvom MORIS CUP Jahodná 2010 bolo z dôvodu neutíchajúcich povodní zrušené už po prvej ostrej jazde.

Preteky automobilov do vrchu MORIS CUP Jahodná 2010 pripravoval organizačný výbor takmer pol roka, ale v poslednom týždni pred štartom sa situácia vďaka poveternostným podmienkam a povodniam ktoré postihli takmer celé Slovensko výrazne zdramatizovala. Organizačný výbor pretekov túto situáciu riešil v úzkej spolupráci s krízovým povodňovým štábom a mnohokrát padla otázka či preteky odštartovať, alebo nie. Nakoniec bolo prijaté rozhodnutie Moris Cup 2010  odštartovať.  Organizátori vzali do úvahy daný stav a aj už počas prvých dvoch tréningových jázd pravidelne a operatívne podľa potrieb záchranných zložiek otvárali uzavretú cestu. V sobotu po odjazdení dvoch tréningových jázd a jednej súťažnej sa však situácia natoľko zdramatizovala, že riaditeľstvo pretekov obdržalo rozhodnutie o zastavení ďalšieho priebehu  pretekov.

Nakoľko daná situácia s povodňami postihla aj priamo členov organizačného štábu a ich rodiny, všetci zainteresovaní sa rozhodli na záklede súhlasu zúčastnených pretekárov venovať vyzbierané štartovné obciam postihnutým povodňami. Rovnako sa rozhodli aj všetci členovia riaditeľstva, rozhodcovia a traťový komisári že svoju odmenu za vykonanú prácu venujú taktiež postihnutým obciam.

Najrýchlejším jazdcom v rámci podujatia MORIS CUP Jahodná 2010 bol Andrej Krajči na monoposte Formula 3000, pred Martinom Koišom na Forde Focus a tretie miesto v cieli patrilo Igorovi Drotárovi na Škode Fabia WRC.

Miro Majláth<< späť na aktuality
all rights reserved Auto Klub Košice © 2006   rollyweb