Press
TLAČOVÁ SPRÁVA č. 16
Túri si udržel vedení, boj o druhé místo nabírá na obrátkách

Úvod sobotní etapy byl ve znamení souboje vedoucí trojice průběžného pořadí 31. Rally Košice. Vedoucí příčku si nadále drží maďarská posádka TP + 2Kft. Tamás Túri, István Kerék na voze Škoda Octavia WRC. Dvojice Tamás Tagai, Róbert Tagai na stejném voze Škoda Octavia WRC ztrácí na druhém místě na vedoucího Túriho 28,6 sekundy. Třetí příčka patří další maďarské posádce Csaba Spitzmuller, Miklós Kazár (Toyota Corolla WRC) se ztrátou 39,1 sekundy.V první desítce najdeme celkem osm posádek z Maďarska.

Začátek druhé etapy byl ve znamení útoku Spitzmullera na toyote. Nejlépe zvládl první měřený úsek Slanec, když na dalších místech se umístili Tagai a vedoucí pilot Túri. Rychlostní zkouška byla po havárii maďarského jezdce Tibora Tótha na mitsubishi přerušena a další jezdcům byl přidělen náhradní čas Na další erzetě zatáhl Spitzmuller, který se dostal na druhé místo. Vzápětí mu Tagai porážku vrátil výhrou na testu v Zamutově a vrátil se zpět na stříbrnou příčku. Skvělý výkon podává v dosavadním průběhu druhé etapy Slovák Jozef Béreš junior na subaru, neboť si upevnil vedoucí příčku v hodnocení třídy N4. V celkovém pořadí figuruje již na pátém místě absolutně a před svým krajanem Cserhalmim má náskok třinácti sekund. Po odstoupení Tibora Rabócsiho se na bronzovou příčku propracoval Gergely Szabó na mitsubishi.
V hodnocení Super 1600 měla podstatný vliv na další vývoj první průjezd rychlostní zkouškou Herľany. Doposud vedoucí český jezdec Pavel Valoušek (Suzuki Ignis S1600) chyboval, skončil mimo trať a ztratil téměř patnáct minut. Do vedení se propracoval Grzegorz Grzyb z Polska (Suzuki Ignis S1600), v těsném závěsu je Maďar Zsolt Kakuszi (VW Polo S1600).

Vyhrané rychlostní zkoušky: 5 – Túri, 2 – Spitzmuller, 1 – „Asi“, Tóth jr., Tagai.