Press
TLAČOVÁ SPRÁVA č. 19
Maďar Tamás Túri se stal vítězem Rally Košice, Slovák Jozef Béreš jr. skončil třetí!

Maďarská posádka Tamás Túri, István Kerék (TP + 2K Auto-Motorsport Kft.) na voze Škoda Octavia WRC se stala vítězem 31. Rally Košice, dalšího podniku Zóny střední Evropy FIA CEZ Trophy 2005, mistrovství Slovenské republiky a AGIP mistrovství Maďarska. Na druhém místě skončili Csaba Spitzmuller, Miklós Kazár (Pacotti Motorsport Egyesulet) na voze Toyota Corolla WRC. Třetí místo obsadila slovenská dvojice Jozef Béreš junior, Petr Starý (Styllex Tuning) na voze Subaru Impreza STi, kteří zároveň vyhráli hodnocení třídy N4.

Košická rally měla zásluhou maďarských posádek velmi dobrou úroveň a rychlostní zkoušky lemovaly na východě Slovenska velké zástupy fanoušků motoristického sportu. Na startu se objevilo celkem 137 posádek z Maďarska, Slovenska, Česka, Polska a Kypru. Výborný výkon předvedl domácí jezdec Jozef Béreš junior, který v nabité konkurenci skončil na skvělém třetím místě v absolutním pořadí s enkovým vozem. Druhou příčku obsadil v hodnocení třídy N4 úřadující slovenský šampion Tibor Cserhalmi na mitsubishi s odstupem šestadvaceti sekund, třetí místo získal maďarský jezdec Krisztian Botka na mitsubishi.

V hodnocení vozů kategorie Super 1600 míří primát do Polska. Grzegorz Grzyb na voze Suzuki Ignis S1600 nenašel mezi „šestnáctistovkami“ přemožitele, druhý skončil Maďar Péter Keller na voze stejné značky, a třetí byl mezi dvoukolkami jeho krajan Zsolt Kakuszi (Volkswagen Polo S1600). Na cílovou rampu dojelo celkem 86 vozů.

Vyhrané rychlostní zkoušky: 6 – Túri, 2 – Spitzmuller, Tagai, 1 – „Asi“, Tóth jr., Herczig